J
I
K
A
B
يكشنبه 2 آبان 1400 00:07:44
12 بهمن 1395 11:55:54
نسخه آزمايشي سامانه استعلامات و سيستم يكپارچه اخذ مجوز در دستگاه هاي اجرايي متولي ظرف مدت يكماه راه اندازي مي شود.

" بيست و نهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان البرز در تاريخ 10/11/95"، به رياست جناب آقاي مهندس طهائي استاندار محترم البرز و با حضور معاونين و مشاوران محترم ايشان ، مديران كل محترم دستگاه‌هاي اجرايي استان و رؤساي محترم بخش خصوصي و دانشگاه‌ها در محل سالن شهداي دولت استانداري البرز برگزار شد.

در اين جلسه دستگاه هاي اجرايي شامل : شركت گاز، شركت آب منطقه اي، اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات، اداره كل امور اقتصاد و دارايي،و اداره كل امور مالياتي به بيان درصد پيشرفت پروژه هاي اقتصاد مقاومتي استاني خود پرداختند.

آقاي قائمي رئيس سازمان برنامه و بودجه استان و دبير ستادفرماندهي اقتصاد مقاومتي از از مديراني كه درصد تحقق پروژه هاي آنها در 9 ماهه سال جاري كمتر از 75 درصد مي باشد خواست نسبت به تحقق برنامه هاي خود آنها تا پايان سال اقدام نمايند.

در اين جلسه آقاي تقي نژاد مديرعامل شركت گاز از تحقق 86 درصدي اشتراك پذيري گاز شهري خبر داد و گفت اشتراك پذيري گاز روستايي با مشكلاتي مواجه بوده و تاكنون 26 در صد آن محقق شده و انشالله تا پايان سال با اتخاذ تدابيري همه تعهد دستگاه محقق خواهد شد.

آقاي حميدي مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز از تحقق كامل برنامه هاي خود در 9 ماهه سال جاري خبر داد و گفت :

تاكنون امكان دسترسي 402899 خانوار به پهناي باند ميسر شده است و خدمات دولتي در اين اداره كل صددر صد به صورت الكترونيكي صورت مي پذيرد

ايشان درخصوص پروژه تأمين زير ساخت هاي ارائه حداقل 4 خدمت الكترونيك اصلي دولت در روستاها اعلام نمود شاخص كشاورزي و بانكي با موفقيت روبه رو است ولي در شاخص هاي آموزش و سلامت درحوزه محتوا با چالش هايي روبه رو هستيم و اميدواريم همكاري هاي لازم صورت پذيرد.

حميدي درخصوص استعلامات و ارائه پاسخ ظرف زماني مشخص از سوي دستگاه هاي اجرايي مسئول و متولي و هماهنگي جهت افتتاح اين پروژه با حضور وزير ارتباطات، نيز گفت: با بيان اينكه 9 دستگاه اصلي آموزش هاي لازم را در اين خصوص ديده اند و مي توان ابتدا به سرپرستي دستگاه متولي مانند جهاد كشاورزي و صنعت، معدن و تجارت و ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اين سامانه را راه اندازي نمود تا دستگاه اصلي مدارك لازم را يكبار از متقاضي دريافت نمايند و استعلامات مورد نياز متقاضي را خود از طريق سامانه پيگيري و ظرف مدت مشخص نسبت به صدور مجوز نهايي اقدام نمايد و سپس از دفاتر پيشخوان دولت نيز جهت برون سپاري استفاده خواهد شد.و همزمان در ادارات شهرستاني نيز صورت پذيرد و با فرمتي يكسان جهت جلوگيري از افساد اداري و ...

استاندار نيز در ادامه اظهار داشت : نياز است كه نسخه آزمايشي اين سامانه راه اندازي شود تا معايب، نواقص و نيازهاي خدماتي بصورت كامل وجامع ديده و پيش بيني شود. وي افزود: اين طرح بعنوان پايلوت در كشور بايد بدون ايرادات و اشكالات رونمايي و در جهت خدمت رساني هر چه مطلوب تر به مردم ارائه شود.

مهم است متقاضي با خيال راحت كليه مدارك را به دستگاه متولي تحويل دهد و از موازي كاري و سردرگمي متقاضيان جلوگيري به عمل آيد و كليه پيگيري هاي بعدي با دستگاه متولي بايد باشد و قبل از افتتاح توسط وزير ظرف يكماه به صورت آزمايشي در دستگاه هاي آموزش ديده انجام شود. و دستگاه هاي خدمات رسان و شهرداري ها و مركز سرمايه گذاري خارجي و اقتصاد و دارايي در اولويت باشند و پاداشي هم براي دستگاه هاي پيشتاز در اين زمينه در نظر گرفته خواهد شد.

همچنين آقاي طهايي افزودند: شهرستان هايي كه از امكانات زيربنايي برخوردارهستند مكاتبات كاغذي را حذف كنند، تاكنون شهرستان ساوجبلاغ در اين زمينه پيشگام بوده است. به محض اعلام مخابرات ساير دستگاه ها نيز اين طرح را در شهرستان ها اجرايي نمايند.

آقاي قائمي در اين رابطه گفت اقدامات صورت گرفته در سازمان فناوري اطلاعات گفت: در اين حوزه شاخص هاي عملكرد بالاي 90 درصد پيشرفت بوده كه جاي تقدير دارد.

سپس آقاي پارسا مديرعامل شركت آب منطقه اي به بيان درصد پيشرفت پروژه هاي دستگاه خود به شرح زير پرداخت :

ايشان با بيان اينكه تا پايان سال كليه پروژه ها به طول كامل محقق خواهد شد چالش پيش رو را بالا بردن قيمت ها توسط پيمانكاران عنوان نمود . همچنين از اجراي تهيه نصب كنتور هوشمند فهام از طريق شركت توزيع نيروي برق ياد كرد

سپس آقاي فلاح مديركل امور اقتصاد و دارايي استان به بيان عملكرد دستگاه خود به شرح زير پرداخت:

و عنوان نمود 10 شركت سرمايه گذاري در سال جديد جذب شده اند.

كه در خصوص بدهي ادارات كل استان به خزانه استان نيز مقرر گشت دستگاه هاي ملي از وزارتخانه ها استعلام گردند و همچنين تصميم گيري آن به استان واگذار شود.

پس از آن آقاي تقوي مديركل محترم امور مالياتي استان به بيان پيشرفت پروژه هاي دستگاه خود به شرح زير پرداختند:

ايشان با بيان اينكه  دو پروژه اصلي طرح جامع مالياتي و ماليات بر ارزش افزوده به استان ها ابلاغ شده است كه پروژه هاي ياد شده زيرمجموعه آنها به صورت تخصصي عنوان شده ا ست همچنين به كليه امور مربوط به etax به صورت الكترونيكي اشاره نمودند. و از ديگر مباحث ياد شده توسط اين مسئول، شناسايي 1400 منبع جديد اخذ مالياتي در استان بود كه بيش از 150 ميليارد تومان براي استان سوددهي خواهد داشت درخصوص 3 پروژه اجراي كامل منبع ماليات بر نقل و انتقال املاك و مستغلات اجاري و ارث عنوان نمودند هنوز در استان ها راه اندازي نشده است. و درخصوص اجراي محدود منابع شركت ها مشاغل و ارزش افزوده اعلام نمود تا پايان سال به سرعت از 20 به 100 درصد محقق خواهد شد.

 

 


نسخه قابل چاپ
Powered by Tetis PORTAL