J
I
K
A
B
شنبه 1 آبان 1400 23:38:52
28 مرداد 1395 10:9:53
سيزدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان برگزار شد

"سيزدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان"، به رياست جناب آقاي طهائي استاندار البرز، ،معاونان و مشاوران استاندار، مديران كل دستگاه هاي اجرايي، رؤساي بخش خصوصي و دانشگاه هاي استان در سالن شهداي دولت برگزار گرديد.

- جناب آقاي قائمي رئيس سازمان برنامه و بودجه و دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان ضمن تبريك ولادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت، آقا امام رضا عليه السلام به بيان گزارش هفتگي دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان پرداختند.

ايشان با اشاره به اينكه  سيزدهمين جلسه اقتصاد مقاومتي در استان البرز در حال برگزاري است و از ارسال گزارش عملكرد 4 ماهه ستاد اقتصاد مقاومتي استان به رييس سازمان  برنامه و بودجه كشور ، استاندار محترم ، نمايندگان محترم مردم استان در مجلس شوراي اسلامي خبر داد .

آقاي قائمي با ارائه گزارشي از نتايج مصوبات جلسات گذشته بر لزوم ارائه گزارش عملكرد هفتگي توسط دستگاه هاي اجرايي تاكيد كرد. ايشان ضمن اعلام زمان آغاز ارزيابي عملكرد دستگاه هاي اجرايي استان افزود گزارش عملكرد 6ماهه 95 در ابتداي آبان ماه به ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كشور ،سازمان برنامه و بودجه كشور، وزارتخانه هاي مربوطه و ساير مراجع ذيربط ارائه خواهد شد.

در سيزدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان البرز سردار اكبريان نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت:  امروز بحران كمبود آب به شدت استان البرز را تهديد مي‌كند و لازم است تا اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي لازم در اين زمينه انجام شود همچنين فرهنگ صحيح مصرف آب و مديريت اين مهم بايد به عنوان يكي از مهمترين اولويت‌هايي باشد كه مدنظر همگان قرار گيرد.

نماينده مردم كرج، اشتهارد، فرديس و آسارا در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد براي تأمين آب شرب مردم، بايد برنامه‌ريزي‌هاي اساسي صورت گرفته و اين بحران را به صورت دقيق و جامع مرتفع كرد.

آقاي  اكبريان با تاكيد بر لزوم برگزاري جلسه بحران آب در استان البرز، اظهار داشت: مشكل كمبود آب يكي از مشكلاتي است كه گريبان استان البرز را گرفته است.وي با بيان اينكه مشكل آب بايد جدي گرفته شود، افزود: نياز است كه در اين زمينه تدابير لازم انديشيده شود.

رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه شعار و سخنراني در اين زمينه كاري از پيش نمي‌برد، بيان كرد: ستاد بحران آب در استان البرز تشكيل شود.

نماينده مردم كرج با بيان اينكه تامين آب براي كرج از ديگر حوزه‌ها امكان‌پذير نيست، عنوان كرد: تمام چاه‌هاي البرز در حال خشك‌شدن بوده و اين واقعيت بايد به مردم گفته شود كه اين مشكل جدي است.

وي با بيان اينكه بايد فكري عملي و بدون شعار براي رهايي از اين مشكل فراهم شود، گفت: تمام ظرفيت‌هاي موجود براي رفع اين مشكلات بايد به‌كارگيري شود.البرز در بخش آب با مشكلات عديده اي مواجه است.

وي با بيان اينكه اين مهم مورد موافقت وزارت خانه هاي مربوطه واقع شده از اين رو بايد جمع بندي لازم در استان صورت گيرد، افزود: طي ده سال آينده آب شرب و خوردن را نمي توان براي كرج متصور شد.

در اين جلسه مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري البرز  و مديرعامل شركت گاز استان هر يك گزارشي در خصوص عملكرد 4 ماهه نخست دستگاه خود ارائه نمودند

        در سيزدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استاندار البرز با اشاره به اينكه روند پيشرفت برنامه هاي استانها و توجه به زمانبندي در اجراي گام هاي عملياتي اقتصاد مقاومتي مسئله مهمي است كه بايد به آن توجه داشت.بحث ماده هشت را يكي از مباحث مطرح شده در جلسات قبلي ستاد اقتصاد مقاومتي برشمرد و گفت: بر اين اساس استفاده از آب، برق، گاز و تلفن در ساخت و سازهايي كه موفق به اخذ مجوز نشدند اما در بافت شهري و روستايي قرار دارند به صورت موقت انجام مي شود.

اميد است از نيروهاي متخصص استان در پژوهشگاه مواد و انرژي در راستاي اجراي سياست هاي كلان اقتصاد مقاومتي، بهبود شرايط زندگي و صرفه جويي در مصرف انرژي استفاده شود.

قانون منع فروش و واگذاري انشعابات به ساخت و سازهاي غيرمجاز محور ديگري از سخنان طهائي را به خود اختصاص داد. فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتي بند 8 ماده قانون مذكور را در اين زمينه براي مديران عضو ستاد اقتصاد مقاومتي استان بازخواني كرد. براساس اين ماده قانوني(كليه سازمانها، مؤسسات و شركتهاي تأمين‌كننده خدمات آب، برق، گاز، تلفن و نظاير آن مكلفند خطوط و انشعاب به ساختمانها را برحسب مراحل مختلف عمليات ساختماني فقط در قبال ارائه پروانه معتبر ساختماني، گواهي عدم خلاف يا گواهي پايان ساختمان معتبر صادرشده توسط مراجع مسؤول صدور پروانه و ذكر شماره و تاريخ مدارك مذكور در قراردادهاي واگذاري، تأمين و واگذار نمايند.)

استاندار البرز در اين رابطه اضافه كرد : از اين پس به تأسي از قانون بايد انشعابات، بصورت موقت واگذار شود تا زماني كه سازندگان نسبت به اخذ پروانه ساخت خود اقدام كنند.

استاندار البرز در محور ديگري از سخنان خود به موضوع بهره وري در اقتصاد اشاره داشت و مشاركت اداره كل راه و شهرسازي كه محوري از ستاد اقتصاد مقاومتي استان نيز به گزارش و برنامه هاي اين اداره كل اختصاص داشت و بهره گيري از طرح هاي پژوهشي، پژوهشگاه مواد و انرژي تأكيد طهائي در اين بخش بود. وي در اين رابطه بيان كرد: طرح هاي خوبي كه اين پژوهشگاه ارائه داده است مصاديقي از اقتصاد مقاومتي است كه در بهره وري انرژي و ... مشاهده مي شود.انتظار مي رود براي بهبود شرايط اقتصادي اين طرح هاي پژوهشي مورد استفاده قرار گيرد.

طهائي در محور ديگري گزارش وضعيت شركت گاز استان را محور قرار داد و گفت: هر چند در بخش گاز استان پيش تر عقب مانده بود اما تلاش هاي خوبي در حال انجام است و انتظار مي رود بر اساس زمانبندي، عمليات اجرايي نيز به انجام برسد.

استاندار البرز به موضوع مهاجرت و جمعيت سيال استان و ارتباط آن با بيكاري نيز اشاره كرد. طهائي گفت: براي جلوگيري از روند مهاجرت نه مي توانيم دروازه هاي شهر را ببنديم و نه مجوز اقامت صادر كنيم و يا مرز بندي قائل شويم. روند مهاجرت امروز آزاد است و جمعيت سيال در حال حركت به استانهايي كه جاذبه دارند. شعاع خدمتگزاري هم مرز بندي نمي شناسد و حال بايد تدبيري براي جمعيتي كه در اين استان جوياي كار هستند باشيم.

استاندار البرز در بخش ديگري به انتزاع سازمان برنامه و بودجه از بخش تحول انساني و استخدامي اشاره كردو گفت: با اين تصميم خوب دولت قطع به يقين شاهد سر و سامان يافتن وضعيت استخدامي در دستگاه ها خواهيم بود و سازماني كه هم برنامه دارد و علاوه بر آن از بودجه كافي نيز برخوردار است به نحو مطلوبي مي تواند مديريت داشته باشد.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتي استان محور پاياني سخنان خود را نيز به هفته دولت اختصاص داد و از مديران خواست با آمادگي به استقبال اين ايام بروند. گزارش خدمات دولت بايد براساس آمارهاي مبتني بر شاخص و مصداقي ارائه شود. استاندار البرز از سازمان ها و دستگاه هايي كه از ظرفيت اطلاع رساني برخوردار هستند خواست تا بصورت جدي در بحث آگاهي به جامعه، برنامه ريزي كنند.

نسخه قابل چاپ
Powered by Tetis PORTAL