J
I
K
A
B
شنبه 1 آبان 1400 23:41:19
4 مهر 1395 15:7:51
حضور دكتر واعظي در شانزدهمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان البرز

شانزدهمين  جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان"، به رياست جناب آقاي دكتر واعظي وزير محترم ارتباطات و فناوري اطلاعات و جانشين ريئس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كشور در استان البرز به همراه معاونين محترم وزير و هيئت همراه، آقاي طهائي استاندار محترم البرز و با حضور آقاي سردار اكبريان نماينده محترم مردم شريف كرج، اشتهارد، فرديس و آسارا در مجلس شوراي اسلامي، معاونان و مشاوران محترم استاندار، مديران كل محترم دستگاه هاي اجرايي استان، رؤساي محترم بخش خصوصي و دانشگاه هاي استان در سالن شهداي دولت استانداري البرز برگزار گرديد.

در اين جلسه آقاي واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ضمن تبريك اعياد ذيحجه و هفته دفاع مقدس از رئيس و دبير و اعضاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تقدير نمود و ابراز خوشحالي كرد كه در استاني همكاري خواهد نمود كه از قبل كارهاي اقتصاد مقاومتي را شروع كرده و در مسير درست قرار گرفته است و كارهاي خوبي در استان انجام شده است ايشان با اشاره به برگزاري 16 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي از ابتداي سال تاكنون و حدود 60 جلسه ستاد تسهيل در استان كه همگي كمك به رفع موانع توليد كه از اركان اقتصاد مقاومتي است مي كند و نيز مصوبات بسيار خوبي كه تاكنون وضع شده است و جاي خوشحالي دارد نماينده محترم مردم اين استان در مجلس شوراي اسلامي رئيس كميسون صنايع مجلس مي باشد كه با همكاري خوب بين قوا مي توان موانع را از سرراه توليد برداشت  گفت تحقق سياست هاي كلان اقتصاد مقاومتي به همكاري و همگامي دستگاه هاي اجرايي نياز دارد، و ائمه جمعه شهرستان ها نيز در كنار فرمانداران مي توانند كمك شاياني نسبت به مسائل مذكور داشته باشند و ما نيز درصدد اجرايي كردن يك حركت جمعي و تيمي هستيم.

وي خاطر نشان كرد : گزارش هاي ارائه شده حاكي از آن است كه برنامه هاي استان بسيار مشخص است و مجموعه استان به يك اجماع رسيده و بايد اقدامات عملياتي آغاز شود اگر چه استان البرز مشكلات بسياري دارد كه بايد درصدد رفع آنها باشيم كه يكي از عمده ترين آنها كمبود آب براي صنايع و كشاورزي است و همچنين در بحث بانك ها كه يكي از معضلات اساسي استان است پيشنهاد مي شود بنا به مصلحت استاندار جلسات موضوعي در تهران و استان براي حل معضلات خاص برگزار شود.

وزير ارتباطات با بيان اينكه در دولت به سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي باور جدي وجود دارد گفت: رئيس‌جمهور و اعضاي هيئت دولت به سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي مد نظر مقام معظم رهبري با تمام وجود اعتقاد راسخ دارند. چرا كه اقتصاد مقاومتي نسخه نجات بخش اقتصاد كشور است.

ايشان افزود استان البرز از استان‌هاي فعال در سطح كشور بوده و حجم فعاليت‌هاي انجام شده در البرز قابل مقايسه با ديگر استانها نيست و اعتقاد داريم كه تلاش‌ها و اقداماتي مورد نياز در حال انجام بوده و ما نيز با تمام توان در خدمت شما هستيم.

ايشان ابراز نمودند: توجه به ۲۴ بند سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري از ضرورياتي است كه بايد در اين جلسات مورد توجه قرار گيرد. همچنين بايد شرايطي فراهم شود تا بخش خصوصي در اين جلسات حضور فعال داشته باشند. حتي مي‌توان برنامه‌ريزي كرد تا برخي از جلسات در واحدهاي توليدي كه دچار مشكل هستند برگزارشود؛ چرا كه اين اقدام مي تواند براي توليد كنندگان ايجاد انگيزه كند.

آقاي واعظي گفت: براساس اين سياست‌ها بايد بررسي كنيم كه البرز در چه بخشي مي‌تواند فعال‌ترباشد و با برنامه‌ريزي، ظرفيت‌هاي استان را شناسايي و كاربردي كنيم. وزير ارتباطات در ادامه به ظرفيت‌هاي البرز اشاره كرد وگفت: البرز مي‌تواند در حوزه صادرات و خودكفايي در توليد محصولات ويژه به پيشرفت هاي قابل توجهي برسد كه تحقق اين مهم به همكاري همه مسئولان نياز دارد.

وي تاكيد كرد: امسال دولت سال را سال رونق اقتصادي و مقام معظم رهبري نيز آنرا سال اقتصاد مقاومتي نامگذاري كردند لذا همه مسئولان كشوري ازجمله مسئولان البرز بايد با تلاش و همكاري در راستاي رونق كسب و كار و توليد و صادرات گام بردارند.

دكتر واعظي در ادامه از ظرفيت ويژه فرودگاه پيام سخن گفت كه مي‌توان از اين فرودگاه در جهت توسعه صادرات كالاهاي فاسد شدني بهره برد و تحقق اين مهم يقينا سر منشا تحولات اقتصادي مطلوب اين استان خواهد شد.

وزير محترم بيان نمودند درحال حاضر به دنبال فعال سازي اين فرودگاه هستيم و تاكنون فاز دوم اين فرودگاه آماده بهره برداري شده است.
ايشان با توجه به نظر استاندار محترم خاطر نشان نمودند بايد از تهران تمركززدايي كنيم و به مديران استانهاي ديگر نيز اعتماد كنيم.

وي با اشاره به اينكه شركت ها و برندهاي ملي معتبري در البرز مشغول به فعاليت هستند، گفت: با وجود استقرار فرودگاه پيام در البرز تلاش مي كنيم صادرات به ساير كشورها را آغاز كنيم.

واعظي با اشاره به ايجاد كريدور ارتباطات و فناوري اطلاعات در منطقه ويژه اقتصادي پيام، بيان كرد: اين منطقه مي تواند يكي ازعوامل موثر درتحقق اقتصاد مقاومتي در اين استان باشد.

وزير ارتباطات با تاكيد بر اينكه شخصا مشكل سوخت فرودگاه پيام را پيگيري مي كنم، گفت: در اين بخش نيازمند كمك استاندار و نمايندگان مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي هستيم.

واعظي با تاكيد بر اينكه بنا داريم در منطقه اقتصادي پيام از ظرفيت «آي.تي» و «آي.سي.تي» به منظور توسعه اشتغال بهره ببريم، گفت: به همين منظور در فرودگاه پيام اقدام به ايجاد شهرك «آي.سي.تي» كرده ايم همچنين براي اين مهم مشاوري در نظر گرفته شده است تا تكنولوژي هاي برتر شركت هاي داخلي و خارجي به اين مجموعه منتقل شود.

وزير ارتباطات با بيان اينكه در مورد مشكلات سوخت فرودگاه پيگيري‌هايي از طرف خود با وزير نفت داشته‌ام گفت: وزير نفت نيز در جريان مشكل سوخت فرودگاه قرار گرفته و قول مساعد براي رفع اين مشكل را داده است.

واعظي با اشاره به اينكه دولت به دنبال دريافت خروجي و رفع مشكلات توليد، رونق اشتغال و كسب و كار است گفت: برخي از جلسات لازم است در بيرون از فضاي استانداري و در واحدهاي صنعتي و توليدي برگزار شود كه جديت دولت را در رفع مشكلات اين واحدها خاطر نشان نموده و نشان دهد كه دولت در اين زمينه تصميم جدي داشته و اقتصاد مقاومتي را به صورت تبليغاتي دنبال نمي‌كند.

نسخه قابل چاپ
Powered by Tetis PORTAL